• 50
  ertem şener'in prime dönemlerine denk gelen maç. 14. dakikada, daha bizimkilerin ayağına doğru dürüst top değmemişken 2-0'a gelen skor sonrası "paniğe gerek yok çocuklar" diye saçmalayarak sövdürürken güldürmüştür kendine. 2005-2006 sezonunda hiç yapmadığımız üzere topu alıp biraz oyalanınca skoru 2-0'da tutmayı başarmıştık devreye kadar. ancak ikinci yarının başında leylek bacak crouch'un posterlik volesiyle üçüncü de gelince maç biter gibi olduysa da ikinci yarının başında sahaya giren ümit karan'ın 5 dakikada iki tane tıklatmasıyla bir anda işler değişmiş ancak kazanan taraf değişmemişti.

  son dakikalarda ekrana gelen tırnak yiyen liverpool taraftarı görüntüsü "yenildik ama ezilmedik" ruhuna ve şerefli mağlubiyetler günlerine çakılan bir selam olarak yorgun yüreğimize fukara tesellisi olmuştu.
 • 52
  galatasaray’ın 30 yaşın üzerinde 5, 30’un kenarlarında gezinen cihan, orhan ve iliç’le birlikte tam 8 oyuncu ile başladığı fantastik şampiyonlar ligi maçı. kalanlar da mehmet topal, sabri ve arda’dan oluşan çıtırlardı.

  hatta ikinci yarı başında hasan ve ümit gibi 30’u geçkin yaşları olan iki oyuncu daha oyuna girdi, cihan ve mehmet topal’ın yerine.

  bu bile aslında birçok şeyi açıklamaya yetiyor da artıyor. uefa kupası kazanan kadroda bulunan hakan, hasan, ergün, okan gibi isimlerden medet umulan saçma sapan bir sezondu. ertesi sezon kadroda ciddi bir gençleşme operasyonu ile birlikte galatasaray ligde şampiyon olmuş, uefa kupasında leverkusen faciasına dek gayet standart bir performans göstermiştir.

  kabuk değişimi yıllara yayılan, tek seferde daha az sirkülasyonlu bir değişim galatasaray’da başarıları daha uzun süreli olarak tutabilirdi. bunun başka başka sebepleri de var elbette, ama kazın bu ayağını da düşünmek lazım.
 • 53
  arsenal hariç, galatasaray'in ingiliz ekipleri ile olan mücadeleleri devamli zevkli geçmi$tir. arsenal hariç dedim, o da arsenal'in olaganüstü futbol oynamasindan degil, bizi çok kötü bir sezonda yakalamasindan kaynaklaniyor. 2014'de $ampiyonlar ligini hak etmiyorduk. 2012 sezonu $ampiyonlar ligi manchester united maçlari ile 2009 sezonu $ampiyonlar ligi liverpool maçlari benim adima ingilizler ile oynadigimiz en zevkli müsabakalardandir. ancak bu müsabakalardan daha zevkli geçen bir müsabaka daha var ise, o da 20 ekim 1993 manchester united galatasaray maçıdir. bogazin aslanlarinin tarih yazmaya ba$ladiklari müsabakadir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın