• 72
  muhtemelen mustafa cengiz ve yönetiminin önceden haberini aldığı veya öngördüğü şekilde pandemi sebebiyle yapılamayacak olan seçimdir.

  baskıları azaltmak için, seçim kararı alarak "bakın biz seçime kendi isteğimizle gidiyoruz" demek istediler sanırım.

  açıkçası akıllı bir hamleydi. şimdi mart 2021'de yapılacak. çünkü derneklere genel kurul için 1 ay süre verildi. en geç mart sonu yani.

  beni daha çok ilgilendirecek olan kısmı ise artık 20-21 sezonu devre arası transfer dönemi.

  eğer mustafa cengiz aday olmayacaksa bu yönetim bu dönemi de siklemeden geçirir ve mal gibi, yine elimizdeki bir şampiyonluğu muhtemelen fenerbahçe'ye ikram etmiş oluruz.
 • 73
  “perşembenin gelişi çarşambadan bellidir” deyiminin tam örneğidir bu karar. çok daha az vakanın olduğu ekim 2020’de ertelenen toplu faaliyetlerin, (genel kurulların) salgının pik yaptığı aralık ayında ertelenmemesi akla ve mantığa aykırıdır.

  alınacak bir kararla, mart 2021’de “mali genel kurul ile olağan seçimli genel kurulun birleştirilmesi” ya da mart’ta mali genel kurulun, mayıs 2021’de ise olağan seçimli genel kurulun yapılması en uygun hareket olur. iki ay ara ile seçim yapılması akla ve mantığa aykırı olacağından bu konuda yönetim ve muhalefetin anlaşacağı kanaatindeyim.
 • 76
  covid-19 sebebiyle ertelenmiştir.

  böyle olacağı belliydi. bildikleri de belliydi.

  hep olsun, iyiniyetliler diye savunmuştum fakat bu alenen insanları kandırma amaçlı, trajikomik bir vaka. bu iyiniyet değildir. karar geç alındı, zamanında olsa yapılabilirdi falan bunları geçiyorum. en en en azından gerçekten seçim istiyolardıysa seçim kararı alınınca "muhtemelen izin verilmeyecektir" diye en baştan söylemelilerdi. şimdi ertelenince sadece biz elimizden geleni yaptık diyecekler. bu neticeden haberleri yokmuş gibi.
 • 78
  ertelenen genel kurul. ertelenmesini de hemen hemen herkes bekliyordu fakat ben neden bu konuda yönetimin eleştirildiğini anlamıyorum. seçim kararı alınması istendi yönetimden ve onlar da alabildikleri tarihe başvuru yaptı. 1 aralık 2020 öncesinde zaten yapılamıyordu. ve çıkan genelge ile bu da ertelendi.

  seçim kararı almasalar; suç, aldıklarında; baskın seçim, ertelenince; zaten göz boyamak için yaptılar... kimse merak etmesin, ilk seçimde gidecekler zaten. en fazla geçirecekleri bir transfer dönemi. bu kadar canınızı sıkmanıza gerek yok. ondan sonra her şey düzelecek, bir anda her şey değişecek.
 • 80
  sen aylarca seçim yapılsın diye yönetimi baskıla, yönetim de gerekli izinlerin alınabildiği tarihte, -bakın burası çok önemli! idari ibrasızlık konusunda hukuken haklı çıkmış olmalarına rağmen- seçimli genel kurul kararı alsın sonra pandemi azdığı için ve gerçeğe yakın rakamlar ortaya koyulmaya başlandığı için yasaklar şubat sonuna kadar devlet tarafından uzatıldığından dolayı genel kurul ertelensin kalkıp bunun faturasını yönetime kes, mağduru oynayan olsun bu yönetim, içerden bilgi almış olsun!

  bunun bir benzerini, dursun'la beraber takımımızdaki ekonomik çöküşün baş aktörlerinden duygun yarsuvat da demişti "efendim idari ibrasızlık davasında sonuç bu yönetim için negatif çıkacak bu sebeple şimdiden seçimli genel kurul kararı aldılar" sonra ne oldu, yönetim davayı kazandı!

  en büyük korkum yönetimin rantçılara, komisyonculara, galatasaray için değil kendi repütasyon ve cepleri için hareket eden insanlara geçmesidir. inşallah uzunca bir süre buna şahit olmayız. bir çin atasözü ile girdiyi tamamlamak istiyorum. "eğer bir ülkede küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir."