Türkiye Süper Lig 5. Hafta Karşılaşması
20:00 Vodafone Park
2 - 2
 • 336
  (bkz: tarihte bugün)

  vodafone park'ta oynanan ilk beşiktaş-galatasaray derbisiydi, hatta ilk derbiydi. yakın tarihte 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı'ndan sonra en iyi oynadığımız deplasman derbisiydi. beşiktaşlılar biz uzay takımıyız, evimizde sizi parçalayacağız diye saçma sapan bir havaya girmişlerdi. o aralar başımızın belalısı chedjou'nun yaptığı büyük hatalar yüzünden ilk yarı mükemmel oynayıp 0-2 öne geçtiğimiz derbiyi 2-2 berabere bitirmiştik. onun yerine marcao veya o ayarda bir stoperimiz olsa büyük ihtimalle bu maçı kazanırdık. ayrıca josue'nin son saniyelerde harcadığı önemli fırsatla da aklıma kalmış maçtır. yinede sahalarındaki ilk derbide onlara galibiyet tattırmamak ta çok önemliydi.
 • 337
  gittiğim son derbidir. yaşımdan dolayı kalpten gitmeyelim diye bizim tribünün en önlerine oturmuştum. maç daha başlamadan bir az önce alt tribünden kızlı-erkekli bir grup ile göz teması kurdum. baktım gruptan kızlar bana hareket çekiyor. erkekler kafa kesme hareketi falan yapıyor. ilk başta pek ilgilenmedim. sonra bunlara ne diyonuz olm siz babında mimikler yaptım. seni dışarda bulacaz, çık dışarı falan yapıyorlar :) oturun susun şeklinde cevap verdim tabii hep mimikler oluyor bunlar :) sonra yanıma iki kadın oturdu. kadınlardan biri bu maçı hangi kanal gösteriyor abi diye sordu. yahu çattık bugün diye düşünürken her ikisinin de belinde silah gördüm. meğer polismişler. polisler yanımda iken aşağıdakilere parmak sallayarak tansiyonu arttırdım. polislerin de duyacağı biçimde ne terbiyesiz adamlar var şu dünyada hayret bir şey diyerek biraz tuluat yaptım. bunlar olurken arkalardan birisi yanlışlıkla önümüze çok ses çıkartan bir şey attı. o ses ve korku ile beraber polisler ile ben sarmaş dolaş olduk :) sonra bunlar tribünü terk etti. her neyse maç 2-0 olunca ben aşağıdaki gruba bacak falan sallamaya başladım, tüm uzuvlarımla maçın skorunu onlara deklare ettim. fakat bir taraftan da çok akılda kalıcı bir tipim olduğundan fazla mı deşifre olduk acaba adamlar ile bir saattir sürtüşüyoruz diye de düşünüyordum. velhasıl maç 2-2 bitti. ertesi gün öğle arası restoranda yemek seçerken hayatımda hiç görmediğim gençten birinin bana sürekli baktığını ve peşim sıra geldiği hissettim. sonra bu genç arkadaş yanıma yanaştı ve bana dün maçta olup olmadığımı sordu. heh dedim yine başlıyoruz. havet diye cevapladım ve vücudumda adrenalim yoklaması yaptım. meğerse bu çocuk bizim tribünden benim 3-4 arka sıramda oturuyormuş. abi çok iyi uğraştın elemanlar ile dedi. tabii dedim ben hep böyleyimdir :)
 • 340
  vodafone park'tan puanla ayrıldığımız ilk ve tek maç.

  o sezon beşiktaş şampiyon, biz ise 4. olmuştuk.
  17/18 sezonunda 3-0'lık skorla ezilip sezon sonunda biz şampiyon olduk.
  18/19 sezonunda bu sefer cüneyt çakır'a ezilip 1-0 yenilip yine şampiyon olduk.
  19/20 sezonu zaten başlı başına saçma geçmişti. o sezondaki deplasman derbimiz de çok saçma geçti. umut nayir luyindama'yla girdiği hava topu mücadelesinden gol attı 1-0 yenildik falan.

  edit: hatalı bilgi