• 26
  --- alıntı ---

  süper lig ve 1. lig yayın hakları ihalesi şartnamesi 21 ocak’ta komisyon tarafından onaylanarak satışa çıkarıldı. ilk tur teklif verme süreci 14 şubat günü sona erecek.

  kulüpleri tek bir yayıncıya mahkûm etmemek için çoklu yayıncı formülünü benimseyen yeni yayın ihale şartnamesine göre; hafta sonu oynanan süper lig müsabakalarının 7’si bir kanaldan, 2’si başka bir kanaldan yayınlanabilecek. yine yeni ihale şartnamesine göre hafta içine denk gelen lig haftalarının canlı yayınlarını da farklı bir kanal alabilecek.

  --- alıntı ---

  tahir kum
 • 28
  yapılan çoğu ihalelerde olduğu gibi bu ihalede de tüketiciyi kazıklamak üzerine yapılıyor.

  eğer bir futbol sever, süper ligi ayrı bir kanalda, uefa avrupa ligini ayrı bir kanalda, uefa şampiyonlar ligini ayrı bir kanalda, avrupa liglerini ayrı ayrı kanallarda izlemek zorunda olduğu yetmemiş gibi şimdi de süper lig için iki ayrı aboneliğe zorlanacaksa batsın bu düzen diyorum.

  dazn diye bir platform var. almayanda yaşayanlar gelecek aydan itibaren 29,99€ ödeyecekmiş. karşılığında ise bundesliga, uefa şampiyonlar ligi, serie a, la liga, ligue 1, nba, nfl ve ufc gibi organizasyonları izleyebiliyormuş. yani birim olarak bakıldığında fiyat eskiye göre baya artmış ama halen içeriği göz önünde bulundurursak baya uygun gibi.
  demek ki oluyormuş.
 • 29
  kapitalizmin avrupa’da uyguladığı ve şimdi patronların türkiye’de de uygulatmak istediği sistem.
  yanlış anlaşılmasın bu sistemi kesinlikle savunmuyorum, aksine bu sistemden muzdaribim.

  eskiden almanya’da bir sky aboneliği ile bundesliga, avrupa’nın büyük ligleri ve f1 gibi önemli spor organizasyonlarını çok makul bir fiyata sadece bir platformdan izleyebiliyordum. bir ara süper lig’ de eklenmişti.
  aboneliğime hediye olarak humax marka receiver de verilmişti. spor müsabakalarının yanında onlarca film, dizi, belgesel kanallara da ulaşıyordunuz.

  şimdi bu programları legal izlemek istiyorsanız bir çok aboneliğe ihtiyacınız var.

  alman kulüplerinin cl maçlarnı izlemek istiyorsanız dazn aboneliği yeterli değil, çünkü seçili maçlar başka kanallarda yayınlanıyor.
  misal dortmund bjk ile oynadığı cl maçı amazon prime’ da yayımlandı.