• 278
  son dört grupta da ikinci maçlar tamamlandı.

  e grubunda almanlar 2018 dünya kupasındaki gibi gariban sevindirmek istiyorlar belli ki. yine de kosta rika'yı yener gruptan çıkarlar diye tahmin ediyorum. ispanya oynadığı futboldan zevk alıyor. her maç oyunları yukarı doğru ivmelenecek belli ki. japonya ilk maç sonunda gruptan çıkmıştı. ikinci maçlarda sonunda büyük ihtimalle elendi.

  ispanya 4
  japonya 3
  kosta rika 3
  almanya 1

  f grubunda turnuvaya ikinci sırada veda eden ve iki puansız ekipten biri olan kanada turnuvaya renk katma görevini yerine getirdi. belçika milli takımında sıkıntılar olduğu çok belli. bir doymuşluk var. uzun zamandır kemik kadro beraberler. bunu pozitife ceviremeyince negatif etkisi kaçınılmaz oluyor. fas ise oynadığı oyunun karşılığında gruptan çıkacak. hırvatistan hala istekli. yine de ilk ciddi rakipte tökezleyecekmiş gibi bir havaları var.

  hırvatistan 4
  fas 4
  belçika 3
  kanada 0

  g grubunda brezilya ilerliyor. turnuvanın da fransa ile en büyük favorisi şu an. isviçre ve sırbistan eleme maçına çıkacak. sırbistan turnuva öncesi övündüğü seviyenin uzağında.

  brezilya 6
  isviçre 3
  sırbistan 1
  kamerun 1

  h grubunda golcüleriyle meşhur uruguay rakip kaleyi zor görüyor. kadrosu iyi ama teknik direktörleri yetersiz belli ki. portekizliler finali kafaya koymuşlar belli ki. ancak savunmada çok rahat boşluk verecekler gibi gözüküyor. taktik bilgisi iyi bir rakip sıkıntı çıkarır. gana güney kore'yi yendi ve uruguay'dan daha iyi oynuyorlar. son on altıda birden fazla afrika takımı görebiliriz. 2018 dünya kupasında hiç bir afrika ekibi gruptan çıkamamıştı.

  portekiz 6
  gana 3
  uruguay 1
  güney kore 1

  bu dört grupta gol atamayan bir tek uruguay var. gol yemeyen ise fas ve brezilya.

  ilk dört grup için de bir entry yazdım. ama referans veremiyorum.
 • 279
  gruplardaki ikinci maçlar tamamlandı.

  oynanan 32 maç içinde 90+'larda tarafların alacağı puanı değiştiren bir gol oldu. 90+8'de iran galler karşısında öne geçti. bu golden sonraki aynı minvalde atılan en geç ikinci gol, mbappe'nin danimarka'ya 86. dakikada attığı gol.

  80 sonrasında atılmış kritik diğer goller ise aşağıdaki gibi.
  hollanda 1-0 84. dakika - senegal
  abd 1-1 82. dakika - galler
  japonya 2-1 83. dakika - almanya
  kosta rika 1-0 81. dakika - japonya
  almanya 1-1 83. dakika - ispanya
  brezilya 1-0 83. dakika - isviçre

  32 maç içinde 85. dakikadan sonra puanların el değiştirdiği iki, 80. dakikadan sonra ise 8 maç var.

  bu bilgi ne işimize yarar, bize ne gösterir bilmiyorum. merak ettim, yazdım. :(
App Store'dan indirin Google Play'den alın