• 80
  fenerbahçe tarafından değiştirilmek istenendir.

  şöyle bir durum var; galatasaray belki harcama limitleri yüzünden mert hakan yandaş'a imza paralı yıllık 2 milyon euro vermedi, trabzonspor novak ve sosa'ya harcama limitinden dolayı yıllık 2.5'er milyon euro veremedi. bjkspor caner ve gökhan'a fb kadar harcama limiti kullanamadığı için oyuncuları serbest bıraktı.

  üstüne üstlük fb mert hakan transferini açıklarken, istediğimiz oyuncuyu alırız; novak'ı açıklarken de hamsi müzikleri paylaştılar.

  fenerbahçe'nin harcama limiti neredeyse tüm büyük takımlardan düşükken kendi çapında şov yaptı.

  şimdi ise iş döndü dolaştı limitlerin yükselmesi için tüm kulüplerin ıslak imzasına kaldı.
  sapmayı %40 artırarak ve ana para ödemelerini iptal ederek fenerbahçe 18 milyon euroluk bütçesini 70 milyon euro'lara çekmek istiyor sanırım.

  galatasaray'ın ana para ödemeleri gelecek sene hesaplara katılacak sanırım, o yüzden önümüzdeki sene bize de saçma bir fatura çıkabilir. ama bu sezon bu fenerin ümüğünü sıkmayan galatasaray yönetimine yazıklar olsun diyeceğim.

  normal şartlar altında fenerbahçe'nin puanlarının silinmesi ve oyuncu kaydı yapamaması gerekli. bu kurallar geçen seneden konuldu. kesinlikle ve kesinlikle tff'ye onay verilmemelidir. trabzonspor ve galatasaray'ın dik duruş sergilediği konuşuluyor.

  eğer ana para ödemeleri bizim bütçeyi seneye olumsuz etkiliyorsa bu kurala önümüzdeki sene için onay verebiliriz. ama bu sezon bu limitlere uyulacak.

  eğer fb uymaz ve ceza da almazsa bundan sonra kimse limitlere uymasın zaten, herkes delsin, kimseye ceza verilemez.

  gerekirse limitleri deleceğiz diyen fb avukatı vardı, vermeyin onayı da delsin bakalım.
  fenerbahçe tepeden tırnağa arsızlık yaparken şimdi onay için imzaya geldi önümüze.

  galatasaray yönetiminin sadakatini sınama vakti.

  vakit dik duruş vakti.

  biz her yerden savaşmaya hazırız. siz de savaşın !
 • 83
  tff'nin kulüplerin mali yapısını düzeltme ve koruma adına uygulamaya koyduğu kural.

  olur da tff yine fenerbahçelerini kurtarmak için maç oynanırken kural değiştirilmeye kalkarsa bundan sonra alacağı her karar galatasaray nezdinde yok hükmünde olmalıdır. yabancı sınırı mı geliyor çık 11 yabancıyla, nasıl olsa kurallar uygulanmıyor, nihat abileri ne derse tersini yapacaksın, götü yiyen yaptırım uygulasın bakalım. adaletin olmadığı yerde anarşi başlar!
 • 85
  siz bir kural çıkarır ve uygulamazsanız onun hiçbir ciddiyeti kalmaz.
  o kurumun ciddiyetini de hiçbir zaman öne süremezsiniz.
  fenerbahçe'nin yaptığı şudur:
  ben battım zaten, ha 17 batmışım, ha 67 batmışım.
  akıllanıp olabildiğince maliyetleri kısmak varken, gidip yine boş beleş adamlara milyonlarca euro para döküyorlar ve diyorlar ki, bizden bir anda limit kontrolü beklemeyin.
  trabzon'u beşiktaş'ı aynı bütçeye ses çıkarmıyor ama, bunlar hâlâ yandaş'ı, erkin'i alıp mastürbasyon yapıyorlar.
  milyar euro borcunuz var ve bu işin ucu türkiye ekonomisine dokunuyor.
  fenerbahçe böyle yapıyor diye söylemiyorum.
  bunu galatasaray yapsa yine söyleyeceğim.
  hatta galatasaray'a tanınan iki kat bütçenin kullanılmaması gerektiğini, bu kadar harcama yapmanın şampiyonlar ligi gelirleri yokken akılsızlık olduğunu düşünüyorum.
  türkiye'de artık bu şımarıklığı bir kenara bırakıp, gerekirse bütün kulüpler altyapıya ve uygun fiyatlı genç futbolculara yönelmek zorundadır.

  fenerbahçe aşıyorsa bedeline katlanacak
  x takım aşıyorsa bedeline katlanacak.
  bu paralar hepimizin parası.
 • 86
  tff tarafından hesaplanmış ve kulüplere tebliğ edilmiştir. uluslararası normlar ışığında belirlenmiş kurallar siyasi otoriteyi kullanarak esnetilmek isteniyor. cumhuriyetin son kalesi her defasında türkiye futbolunun kara deliği* aracılığıyla cumhurbaşkanına ulaşıp, imtiyaz kullanmaya çalışıyor.
  siyasetin küme düşürmeyi kaldırma skandalında olduğu gibi limit konusunda da "bağımsız tff'ye" müdahalesi ileride uefa ile başımızı belaya sokacak.
  limitlerin tekrar hesaplanması ne demek arkadaş. tüik'in açıkladığı enflasyon, işsizlik gibi rakamlar gibi açıklanacaksa baştan öyle yapılsın, şimdi "pardon" mu denecek?
 • 87
  muhtemelen fenerbahçe ve yancıları için artırılacak limitlerdir. tabi bu sırada bazı futbolcular için rakiplerinin limit korkusuyla çıkmaya çekindikleri ücretleri olmayan paralarıyla basıp aldılar. geçen sene almaları gereken cezaları almadılar. yine her yaptıkları gibi bu da yanlarına kar kaldı. gelecek sezon galatasaray aynı duruma düştüğünde görün bakalım en sert cezalar nasıl veriliyor. bu sene fener'e kıyak geçilsin diye değirmenlerine su taşıyan galatasaraylı görünümlü iki yüzlü yorumcu müsveddeleri de anlatır artık. kuralların ortada olduğunu, bu limitlerin türk futbolunun geleceği olduğunu, milat olması açısından galatasaray'a en ağır cezaların verilmesi gerektiğini her zamanki gibi en objektif biçimde dile getirirler.