• 978
  bu transfer sezonunu herkes çok başarılı olarak hatırlıyor. neticesinde kurulan takımla iki kere şampiyon olduk. ancak bence bu dönemde çok fazla pahalı ve yıldız oyuncu transfer edildi. transfer edilenlerin ise sadece üçte biri ya da amiyane tabirle "üçün biri" gerçekten iyi transferdi. diğer alınan oyuncular gereksiz pahalı ve riskliydiler.

  üçün biri dediğim gerçekten takıma güç katan ihtiyaç transferleri: mariano ve fernando.

  lükse kaçan, pahalı ve riskli transferler: maicon, n'diaye, gomis, belhanda ve feghouli.

  lüks dediklerimden belki bir tanesi alınabilirdi. ben olsam feghouli'yi tercih ederdim. diğerleri de transfer edilerek riske girildi. alınan risk sonucunda şampiyonluklar gelmesine rağmen bu tarz transfer sezonlarını sevmiyorum. ayrıca bu oyunculara verdiğimiz paralar daha sonra denayer gibi oyuncuları almamıza engel oluyor.
 • 979
  mustafa cengiz yönetimini herhalde benden daha fazla eleştiren yoktur sözlükte ancak bu transfer dönemi kendi yönetimlerini en derinden etkileyen dönemdi. para gelse dahi harcayamadın, bonuslar yüzünden forvetsiz transfer dönemi kapattın, elindeki transfer bütçesi bir sonraki döneme taşınmıyor diye diagne transfer edildi.

  dursun özbek sevenler de bu transfer dönemi ile övünür aldıklarımızı sattılar gibisinden. gidenlerin hepsi kendi isteği ile gitti. gitmeyenlerinde nasıl bir ikiye böldüğünü görüyoruz kulübü. daha ndiaye'nin gerçek bonservis rakamını bilmiyoruz bu arada. 12,5m euro gibi rakamlardan bahsediliyordu sonrasında spk olayları ile ilgili şeyler çıkınca üstü kapatıldı.

  fatih terim olmasaydı önündeki 5 yılı kupasız ve avrupasız kapatacakken bu transfer dönemi ile övünenleri hiç anlamam.