• 24
  stat yönetiminin ilginç bir taraftar yönetimi sergilediği maçtır.

  yeni açıkta yerimizi almıştık, maçtan önce taraftar yine coşkuluydu. özellikle kapalıya gelen sıralı kırmızı davullar hem görsel hem duysal olarak güzel bir etki yaratıyordu. buradaki davullarla taraftar arasında senkron çalışmaları eğlenceli gidiyordu.

  ilginçlik şurada başladı, maçtan yaklaşık 1 saat önce bir anons yapıldı. kelime kelime hatırlamıyorum ama içinde şunlar geçiyordu:

  "sevgili galatasaray taraftarı bla bla...
  dortmundlu oyuncuların maçtan önce ali sami yen cehennemine alışmaması için ısınma sırasında lütfen baskı uygulamayınız. maçın başlamasıyla birlikte ortamı onlara cehennem yapınız." gibi bir şeydi. içerik tam olarak böyleydi. ilginç tarafı taraftarın aklına yatmış olacak ki ufak bir alkış da tutulmuştu.

  sonrasında dortmundlu oyuncular ve antrenör toni schumacher sahaya, zemini dolaşmaya çıktılar. galatasaray taraftarı da vur deyince öldürmüş toni'yi tribünlere çağırmış, tezahüratlar ve alkışlarla karşılamıştır. (yeri gelmişken; toni paralar nerede). anonstan önce böyle bir hava falan yoktu, kimsenin sevgi gösterisi gibi bir şey aklından geçmiyordu. hatta toni, kapalı ile yeni açığın birleştiği yerdeki tribüne doğru giderken, yeni açığın diğer tarafından "yok artık, o kadar da abartmayın" serzenişi gelmişti.

  neyse; maçtan önce baskıya alışmasınlar derken, dortmundlu oyuncular kendilerini evlerinde hissetmişler, iyice rahatlamışlardır.

  diğer bir ilginçlik statı cehenneme döndürme safhasında oldu. takımlar ısınmadan sonra tekrar içeriye girdiler. malum o zamanlar meşaleler en güzel ali sami yen'de yanardı. hekes hazırdı şimdi cehennem gösterilecekti. galatasaray takımı sahaya çıktı ve en güzel meşale gösterilerinden biri yapıldı. gürültü ve görüntü harikaydı. ama bir sorun vardı. dortmundlu futbolcular sahada değildi :(
  nedendir bilinmez sahaya ilk ev sahibi takım çıkmıştı. meşaleler sönmüş, taraftar dinginleşmiş ve sonrasında dortmundlu futbolcular cılız bir ıslıkla sahaya çıkmışlardır. neden böyle oldu, sıralamaları kim belirledi vs. bilmiyorum. ama o zamanlar net olarak hatırlıyorum, galatasaray takımı sahaya deplasman takımından sonra çıkardı. bu maçta nasıl böyle oldu, taraftar coşkusu boşa düşürüldü, hala içimde uktedir.

  bu iki taraftar yönetimi vakası unutulmazdır.

  maçın geneli ile ilgili aklımda kalan şey, hagi'nin son dakikalardaki gol olmayan frikiğidir. bulunduğumuz tribüne doğru çekilen bir şut olduğu için yüksek fps ile hafızamda hala duruyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!