seçim sonucu
 • 54
  en son yazılarımı geçen seneki seçimden önce yazmıştım. camianın ve sözlüğün sürüklendiği kaos beni her iki camiadan da baya uzaklaştırmıştı. o zaman için sözlük terim ve burak elmasa büyük destek verirken, ben ise karşı çıkıyordum.

  o zaman yazdıklarımı bir kez daha yazayım şimdi. bu camianın kurtuluşu çok net bir şekilde terimden uzak durmaktır. en basitinden şöyle anlatayım, adamı sın gelişinde dursun getirdi, seçimlerde terim cengizi destekledi, sonra cengizi gönderip burak elması getirtti, en sonunda elmas tarafından işine son verildi. bir tane sorun yaşamadığı başkan yok, son döneminde özellikle son 2-3 senesinde doğru düzgün futbol oynadığımız yok, kavga etmediğimiz kimse yok, futbolun günümüz gereklilikleri yok, forma adaleti yok ama onun yerine bol bol hamaset var. terimi benim gibi eskiler hem çok iyi bilir hem çok sever. ama dönemi çoktan bitmiştir. artık gerçekleri görmek ve kabullenmek gerekir.

  başlık seçim konu terim. adaylar dursun ve eşref. dursun bu kulübü batıran, rezil eden, gitmesi için her gün dua ettiğimiz birisi. şimdi bizi kurtar diye çatı aday yapılıyor. bu ayıp da camiaya yeter diyeceğim ama camia dediğin iki pilava kendini satan dinazorlarla dolu olunca ayıp kelimesi pek kullanılamıyor. diğer aday eşref ise cengiz başkan ile yaşadıklarıyla aklımızda ve galatasaray büyüklüğüyle hiç alakası olmayan biri. ne yönetim kurulu ne de kendisi bu iş için uygun.

  yani aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. benim bu noktada tek kriterim hangisi terimle çalışmayacaksa o başkan olsun. ne de olsa yok birbirlerinden farkı. bari takım biraz top oynar da taraftar en azından sahadaki oyunla teselli bulur biraz.
 • 55
  kim ne derse desin metin öztürk ile dursun özbek'in birleşmesinin iyi olduğu seçimdir. ve her ne kadar başındaki isim dursun aydın özbek de olsa en azından maddi gücü yüksek isimlerden oluşan bir yönetim listesi var. ki bu kadar ödemenin olacağı dönemde de bize bu lazımdı. zira eşref hamamcıoğlu'nun hiçbir vaadi olmadığı gibi maddi gücü de yok. velhasıl son gelişmeler olmasa galatasaray tarihinin en sönük seçimine doğru ilerliyorduk.