• 5206
  garip bir topçu. bence bilerek atıyordu kendini ilk temasta, 2 haftadır yıkamıyorlar adamı. rize maçında da çok iyi oynadı, attığı 3. golde kendine ne kadar güvenerek hareket ettiği çok net görülebiliyor. umarım kazandığı özgüvenle kalan maçlarda daha da iyi performanslar izletecektir.

  28 kasım 2020 rizespor galatasaray maçı performansı:
  https://twitter.com/.../1333400436892725251
 • 5208
  kendisi için hazırlanan rize* maçındaki videonun, bize transferi gündemde olan yabancı bir santrafor için olduğunu düşünün. taraftar kendisine tapar ve transfer edilmesi için yönetime her türlü baskıyı yapardı.

  adam her şeyi yapmış maçta. sakatlanmayan, maç kaçırmayan, gol kralı bir forvetimiz var. duygusal olduğu da belli, kendisinden böyle verim alabilmek için, ne yapmak gerekiyorsa yapılmalıdır.

  https://twitter.com/.../1333400436892725251
 • 5209
  dünkü yazdığım yazıda (bkz: #3021652) 29 kasım 2020 çaykur rizesporla oynadığımız maçta diagne tıpkı drogba etkisi göstermişti. uzun zamandır galatasarayda bu denli bir santrfor performansı görmemiştim demiştim.
  bu video da beni doğrular nitelikte oomuş.
  https://twitter.com/.../1333400436892725251

  diagne bu performansını sürdürürse falcao formayı rüyasında görür. hoş zaten rüyasında görüyor.
 • 5210
  28 kasım 2020 rizespor galatasaray maçı için ben de bir şeyler karalamak istiyorum.
  genel anlamda baktığımızda önceki maçlarına göre akan oyuna çok daha fazla destek verdiği hatta yararlı bir performans gösterdiği bir maça şahit olduk. herkes bu arkadaşın vasatına o kadar alıştığı için bu performansıyla drogba gibi geldi gözümüze ve normal ama kesinlikle daha iyi olabilir. bu kadar büyük yatırım yaptığımız bir oyuncuyu elbette kazanmaya çalışmamız lazım.
  bunun dışında bu kadar gol atan bir oyuncunun gol vuruşlarının bu kadar kötü olması gerçekten çok ilginç.. kazandığı gol pozisyonlarıyla ilgili bir analiz yapmak istiyorum..

  maçın ilk yarısında net diyebileceğimiz 2 gol kaçırdı. ilkinde yeterince aerobik bir oyuncu olmadığı için topu yanlış yere nişanladı ve top kaleciye geldi ama yine de çok anlık bir pozisyon olduğu için bir şey demiyorum ama atılabilecek bir goldü doğru zamanlamayla

  maçın ilk yarısında yine yandan gelen topa çok yavaş ve kalecinin üzerine vurdu, markajda olduğu için elbetteki kolay değil kesinlikle daha iyi vurabilirdi gol olmasından bağımsız.

  attığı penaltı çok kötüydü. şansımız yaver gitti.

  attığı 2.gol de yine şans golü kötü vurdu ama savunmaya çarptı ve bilardo gibi kaleciyle topu diğer köşeye gönderdi.

  attığı 3. gol ise aşırı temiz bir gol çok soğukkanlı bir şekilde fake atarak golü attı.

  bu adamda tuhaf bir cevher var bir şekilde gol pozisyonlarına girebiliyor ama şu çok net ki morali performansı konusunda çok
  etkili. sosyal medyada yaptığımız yorumlar, maç içerisindeki golü atıp atamaması bu adamı direkt etkiliyor.
  ilk iki golü şans golüyken 3. golün bu kadar usta işi olmasının sebebi bana göre budur. 2 gol sayesinde morali arttığından 3. gol gibi temiz ve klas bir gol izleyebildik
  bu yatırımımızda giren girdi artık çok yapabilecek bir şey yok tek yapabileceğimiz elimizdeki assetten en büyük yararı almak
  bu yüzden bu king kong kardeşimizi destekleyeceğiz elden gelen başka bir şey yok..

  son olarak yatıp kalkıp şut ve bitiricilik çalıştırılması gerekiyor.
 • 5212
  hantal, denge problemleri yaşayan ve kötü gol vuruşlarına sahip olan forvet.

  öte yandan güçlü, kondisyonu yüksek, golü koklamada maharetli ve gününde olduğunda orta sahaya standart bir forvetten çok daha fazla yardım eden bir forvet.

  her oyuncunun iyi ve kötü yönleri var. fatih terim bu adamı bir beden küçük elmander gibi kullanabilir. bu özellikleri var. ne elmander gibi top tekniği, ne onun gibi hava etkinliği var, tamam, ama takım oyununun içinde bulunabilecek özellikleri haiz. bu oyunda, bu şekilde oynamaya devam ederse falcao'ya forma vermez.

  tabii kafası bu kadar çakallığa çalışan bir adamı hocanın da ikna edebilmesi lazım. yoksa saman alevi gibi parlar, söner.