• 1
    bana göre prime'ı geçeli çok olmuş, yaşlı ve maliyetli şov transferleri bu gruba girer. örnek vermek gerekirse; falcao, van persie, negredo, nigel de jong, perotti vb.

    yaşlı ve prime'ı geçmiş transferlerden mesela drogba, gomis, hagi gibiler fiziklerini korumuş, hala başarıya aç ve lider karakterli oyunculardı. antrenmanda herkesten çok çalıştıkları söylenirdi. burak yılmaz gelse hala %100'ünü vereceğine eminim ben.

    mesela falcao ise bir sene önce copa america'da yerlerde sürünmekteydi. mesela en iyi döneminde biraz fazla para için monaco'yu tercih etmişti. mesela sakatlık geçmişi korkutucuydu. en iyi özellikleri yaşlandıkça ve antrenmanlarda az çalışmaya başladıkça düşecek özelliklerdi, örnek; hız, patlayıcılık, bitiricilik, güç...

    o yüzden bekleneni veremeyen transfer olur, her takımda olur ama prime'ı geçmiş futbolcu almadan önce iyi araştırmak, yakın geçmişe iyi bakmak lazım. taraftar susturmak için veya taraftar baskısıyla transfer yapmamak lazım. eğer böyle olursa kötü (niyetli) transfer yapmış oluyorsun.

    edit: başlık bana kalmış :/