• 2717
  (bkz: #3020411)

  biraz benim, biraz da ankete oy veren sözlük yazarlarının seçimiyle ideal 11'imiz şimdilik;

  ---------------muslera---------------
  omar-------luyi-----marcao------saracchi
  ---------------taylan-----------------
  oğulcan---feg--------emre kılınç---arda
  ---------------diagne----------------------

  şeklinde oluştu. muhteşem oynadığımız 23 kasım 2020 galatasaray kayserispor maçının 11'inden 4, daha da muhteşem oynayıp farklı galibiyet aldığımız 28 kasım 2020 çaykur rizespor galatasaray maçı'nın 11'inden 5 oyuncu farklı.

  edit: saracchi, omar ve luyindama'ya ciddi bir güven var. forvette oylar 3'e bölünmüş durumda bu entry'i gönderdiğim anda diagne 39, falcao 30, babel 24 oy almış. sağ kanat-sağ iç için oğulcan-feghouli ve feghouli-belhanda arasında kalınmış (30-26). sol kanatta arda ile kerem başa baş (21-19), onları 14 oyla emre akbaba takip ediyor. izlemesi çok zevkli valla, her türlü kazanacağın bir seçimin sonuçları gibi*.
 • 2718
  devre arası bir stoper ve bir santrafor alınması gerek. emin de rotasyona dahil edilmeli. türkiye'de tempolu bir 3-5-2'nin panzehrini sittin sene bulamayacak, hatta bulmaya uğraşmayacak çapsız rakip teknik direktörleri de düşünürsek fişek oluruz. taylan'dan regista çıkardığımıza göre ben oğulcan'dan da bir elmander lite çıkarabileceğimizi düşünüyorum, onda bu ışığı görüyorum. beklerimizin oldukça uygun olduğunu düşünüyorum. sol tarafın alternatifi emre taşdemir de bu sistem için biçilmiş kaftan. dünyada bu sistemin tercih edildiği yerlerde artık genel olarak stoper üçlüsünden birinin bek oyuncusu tercih edildiğini düşünürsek zaman zaman donk yerine omar'ı kullanıp sağ kanat beke linnes'i atabiliriz. en büyük soru işareti santrafor bölgesiyle ilgili ama çözülebilir. dediğim gibi ekleme yapılması gerek. çok arzuluyorum bu sistemi.
  https://i.galatasaray11.com/knzx0eoy.jpg
 • 2720
  diagne'nin bir çok farklı nedenden ötürü oynaması gerektiğini düşünsem de oğulcan topu saklaması, dayanıklılığı, şutları ve hareketli oyunuyla forvet oynarsa neler yapabileceğini merak ettiriyor. diagne son zamanlarda istekli ve verimli gözükse de top saklama duvar olma ve pas dağıtma ve pres yapmada becerikli değil. oğulcan'ı forvette kullanıp sağ kanada dar alanda etkili, driplingi olan kerem'i koyarsak çok daha hareketli bir ilk 11'e sahip oluruz.

  kılınç oğulcan kerem
  akbaba taylan feghouli